מומלצים:
פוסטים אחרונים:

מה ההבדל בין גולדפילד לציפוי זהב?


כאשר זה נוגע לעולם התכשיטים, חשוב לדעת כי יש לא מעט חומרי גלם מהם הם עשויים. כך יוצא, שרבים מתקשים להבדיל בין החומרים השונים. אחת השאלות אשר רבים ימצאו את עצמם שואלים, בשלב כזה או אחר של החיים היא "מה בעצם ההבדל בין גולדפילד לציפוי זהב?" ולכן, כעת ננסה לענות על השאלה:

ההבדלים בין סוגי התכשיטים גולדפילד הוא למעשה זהב, אשר ממולא גם במתכות נוספות כמו: נחושת או פליז. הליך ייצור הגולדפילד מתבצע בלחץ וחימום גבוה, כאשר במסגרתו, לוקחים פלטות של זהב (ברוב המקרים, 12 קרט ומעלה) ולמעשה מטמיעים אותן בתוך המתכות הרגילות. הזהב משפיע על המתכות ומשנה את תכונותיהן – כך שמי שלדוגמא, אלרגי למתכות, לא בהכרח יהיה אלרגי גם לגולדפילד. חשוב לציין שתכשיט גולדפילד חייב להכיל מינימום של 5 אחוז זהב 12 קרט ומעלה. לעומת זאת, תכשיטים המצופים בזהב, הם תכשיטים בהם לוקחים מתכות פשוטות כמו נחושת או פליז ופשוט מצפים אותם בזהב (יש מקרים בהם התכשיטים המצופים יהיו עשויים מסוגים מסוימים של כסף ואז מחירם יהיה יותר גבוה). בסופו של דבר, תכשיטי גולדפילד יקרים במידה משמעותית מתכשיטים מצופים זהב ויש לכך הצדקה. תכשיטי גולדפילד יכילו ברוב המקרים, כמות זהב הגדולה בין פי 5 ל-פי 10 יותר בהשוואה לכמות אותה יכילו תכשיטים בציפוי זהב.

איך לבחור? אז כשזה נוגע לבחירה בין תכשיטי גולדפילד לתכשיטי זהב, לכל אחד יהיו השיקולים וההעדפות שלו. כך שאם לדוגמא, השיקולים הם תקציביים, אז כאמור, תכשיטים בציפוי זהב הם הרבה יותר נמוכים. מכיוון שההבדלים בין הסוגים יבואו לידי ביטוי גם בנראות וגם באיכות, כדאי לשים דגש גם על פרמטרים אלו בהליך הבחירה – כפי שצוין, מי שאלרגי למתכת, לא יחווה את האלרגיה אם יענוד תכשיטי גולדפילד, אך לעומת זאת, הוא כן יכול לגלות סימני אלרגיה לתכשיטים מצופי זהב. כאמור, לצד חומרי הגלם מהם עשויים התכשיטים יש עוד לא מעט שיקולים אשר ישפיעו על הבחירה ומומלץ לתת לכל אותם השיקולים את המקום, בכדי לקבל את ההחלטה הנבונה.

לקולקציית תכשיטי גולדפילד וציפוי זהב הקליקו כאן

דה סול היא שדרת מעצבי תכשיטים אונליין. מטרתנו היא להנגיש ולהציג תכשיטים ייחודיים ומרעננים של מעצבים ואומנים מובילים. ניתן לרכוש את כל התכשיטים המוצגים באתר באופן פשוט ונח ולקבלם עם שליח עד הבית או במשלוח.