מומלצים:
פוסטים אחרונים:

תכשיטי גולדפילד וציפוי זהב

כל חובבת תכשיטים ממוצעת מכירה את סוג התכשיטים הנפוץ כל כך – תכשיטי גולדפילד. אבל לא כולן יודעות מהו בעצם החומר שממנו עשוי התכשיט, מהם היתרונות שלו ומהם חסרונותיו. החלטתי להקדיש כמה מילים לנושא של תכשיטי גולדפילד.

לקולקציית תכשיטי הגולדפילד שלנו הקליקו כאן.

אז מהו גולדפילד בעצם?

גולדפילד הוא זהב הממולא במתכות. באמצעות תהליך חימום ולחץ נוצר חיבור בין הזהב ובין מתכות שונות, בדרך כלל נחושת או פליז. הזהב יוצר את השכבה החיצונית של החומר בעוד בסיס החומר מתחת לציפוי הוא מתכת.

בכל הקשור לבחירת הזהב, לרוב מדובר בזהב איכותי שהוא לכל הפחות 10% זהב ברמה של 12 קראט ומעלה. לצד גולדפילד המבוסס על מתכות אלו ועל ציפוי זהב, אפשר למצוא תכשיטים המבוססים על שילוב בין כסף סטרלינג ובין זהב, אך הם פחות נפוצים כיום.

איך יודעים שמדובר בתכשיט גולדפילד?

בארצות הברית ובמדינות נוספות קבעו חוקים שיבהירו מתי מדובר בתכשיט גולדפילד. על פי ההגדרה האמריקאית תכשיט גולדפילד חייב להכיל זהב ברמה של 10 קאראט ויותר. תכשיט הגולדפילד תמיד יקבל חתימה של האותיות GF, המייצגות כמובן את המונח Gold Filled.

במקרים מסוימים מסמנים את התכשיטים בעלי השכבה הדקה יותר של זהב באותיות RGP שפירושן Rolled Gold Plate. בארצות הברית החלו לייצר תכשיטי גולדפילד לפני לא מעט שנים ולכן גם תכשיטים ישנים ועתיקים מתחילת המאה ה-20 סומנו בדרך כלל באותיות המסמנות את השימוש בזהב בשילוב מתכת נוספת.

מהם היתרונות והחסרונות של תכשיטי גולדפילד?

השילוב של זהב עם מתכת יוצר עמידות לאורך זמן שהיא היתרון המשמעותי ביותר של תכשיטי גולדפילד. תכשיט גולדפילד העשוי מ-10 קארט יכול להחזיק מעמד לא מעט שנים ולהוות תחרות מבחינה זו מול תכשיטי זהב טהור.

התכשיטים העשויים משילוב זהב ברמה זו ומתכות יכולים להחזיק מעמד בין 5-10 שנים ואף יותר. כאשר משתמשים בתכשיט מדי יום הוא יכול להחזיק מעמד בין שנה לחמש שנים, בהתאם לאיכות החומר ולשימוש.

החסרונות של תכשיטי הגולדפילד נעוצים בעובדה שחלקם עשויים להחזיק זמן קצר יותר, בעיקר כאשר הם עשויים משכבת זהב דקיקה. במקרה כזה ובעיקר בשימוש יומיומי קבוע, הם יחזיקו מעמד רק מספר שנים.

מבחינה זאת גם תכשיטים שהם ציפוי זהב איכותי ועבה של מיקרון ומעלה יחזיקו לא פחות טוב מתכשיטי גולדפילד.

מה חשוב לדעת לפני שקונים?

לפני שרוכשים תכשיטי גולדפילד חשוב לבדוק כמה קראט מסווג הזהב שממנו נוצר החומר. בנוסף, כדאי לבדוק מאיזו מתכת עשוי החלק הפנימי של החומר.

תכשיטי גולדפילד המיוצרים תוך מחשבה על איכות, יצירתיות ושפה עיצובית מיוחדת יכולים להפוך לפריטי חובה בתיבת התכשיטים שלנו ועם כל הופעה. כדאי לבדוק את הפרטים הקטנים ולוודא שרוכשים פריט איכותי העשוי בקפידה.

אם אתן קונות תכשיטים בציפוי זהב חשוב לוודא שהציפוי הוא לפחות בעובי של 1 מיקרון. כך, תהיו בטוחות שהציפוי הוא עמיד וחזק.

לצפייה בקולקציית גולדפילד וציפוי זהב של De Sol הקליקו כאן.

:הרשמו כאן

?רוצים לקבל עידכונים למייל